Paracetamol is alternatief voor morfine na operatie bij kinderen
© © www.gezondheid.be
Paracetamol via het infuus is een goed alternatief voor morfine na grote operaties bij kleine kinderen. De pijn wordt even effectief bestreden en paracetamol kent veel minder bijwerkingen.
Dat blijkt uit onderzoek aan het Erasmusziekenhuis in Rotterdam.
Wereldwijd krijgen duizenden jonge kinderen na een operatie standaard morfine toegediend als pijnbestrijding. Dit ondanks het feit dat morfine, met name bij kinderen tot 1 jaar oud, veel bijwerkingen kan hebben, zoals verminderde ademhaling, lage bloeddruk, darmverstopping en stuipen. Daarnaast is nog weinig bekend over de effecten van morfine op de lange termijn.
Het onderzoek wijst uit dat paracetamol niet zulke ernstige bijwerkingen als morfine heeft. Volwassen patiënten die paracetamol via een infuus krijgen toegediend, blijken minder morfine nodig te hebben voor goede pijnstilling. Jonge kinderen behandeld met morfine hadden niet minder pijn dan kinderen die paracetamol kregen toegediend.
Hoofdpunten
4 kinderen overleefden 40 dagen in de jungle: “Die hebben voor mekaar gevochten, letterlijk en figuurlijk”
Officieel eerste tropische dag van het jaar: 30 graden gemeten in Ukkel, code geel voor hitte afgekondigd
Bijna nergens wordt er meer gesnotterd door allergieën dan in België, en dat is onze eigen schuld
Muzikant Tom Pintens is ongeneeslijk ziek: “De dokters hebben me op het hart gedrukt dat ik me niet schuldig hoef te voelen”
Beste van Plus
Vrouwen willen zwembad legen zonder gras naar de vaantjes te helpen, en dat verloopt hilarisch stuntelig
ROYALS. Kate speelt rugby en Filip en Mathilde bezoeken koning Charles
Alerte Amerikaanse agente redt vrouw die in auto ‘help me’ fluistert
Oeps: rijexamen loopt faliekant mis wanneer vrouw (63) tegen lantaarnpaal rijdt
Lees meer
Jennifer Aniston beweert strakker dan ooit te zijn door ‘low impact work-outs’: “Ongelooflijke resultaten”
Wat moet je doen als je kind blijft bedplassen? Uroloog geeft advies
Diëtiste: “Ouders kiezen wat ze aanbieden van eten, maar een kind beslist zélf wat hij eet”
Steeds meer kinderen blijven bedplassers en dat heeft een duidelijke reden: “En dat is níét de opvoeding”