Nobelprijswinnaars leven langer
Winnaars van de Nobelprijs en andere grote onderscheidingen kunnen niet alleen rekenen op bewondering en geldprijzen, ze zullen doorgaans ook langer leven, zo las de
Sunday Times
in een nieuw wetenschappelijk rapport.
Volgens onderzoekers van de universiteit van Warwick komt de toegenomen status als gevolg van deze ultieme intellectuele onderscheiding neer op een ,,gezondheidsbevorderende magie'' die gemiddeld twee jaar toevoegt aan de levensverwachting.
Over de oorzaak geven de onderzoekers geen definitief uitsluitsel, maar volgens professor Oswald ,,lijkt status goed te zijn voor het cardiovasculair systeem van de mens. Onderzoek bij apen heeft aangegeven dat ze, wanneer ze afdalen in de rangorde en dus status verliezen, eerder problemen krijgen met hart en bloedvaten.''
Hoofdpunten
Zelenski “gechoqueerd” door gebrek aan internationale hulp na verwoesting stuwdam
“Van elke schriele kerel maakte hij in geen tijd een spierbundel”: uitbater fitnesszaak spilfiguur in dopingzaak
UZ Gent schrapt parkeerplaats voor medewerkers die te dicht bij het werk wonen
Maanden hard getraind, maar elf dagen voor Ironman loopt Average Rob blessure op: “Mijn dokter raadde het af, maar...”
Beste van Plus
Vrouw vergist zich van flesje en doet superlijm in oog in plaats van druppels: “Ik heb net de trofee voor idioterie gewonnen”
Opmerkelijke ontdekking in dierentuin in Costa Rica: eenzame krokodil blijkt zwanger
Mysterie van de ‘sokkendief’ is opgehelderd: “Wie kousen kwijt is, geef gerust een seintje”
Koppel waagt zich aan social media lift-challenge, maar eindigt met gat in de muur